Elan RIPSTICK 96 BLACK EDITION 22/23

TAKTICKÝ FREERIDE

Nové lyže Ripstick 96 Black Edition, které jsou trvale oblíbenci testovacích magazínů a profesionálních lyžařů a známé pro svou stabilní a silnou jízdu, jsou připraveny splnit slib lyžařům, kteří hledají špičkové freeridové lyže do všech podmínek.

Lyže Ripstick 96 z řady Black Edition vykazují zvláštní směsici univerzálnosti a stability, díky které zvládnou všechny možné podmínky, které na horách můžou nastat. Na tvrdém povrchu jedou hladce a spolehlivě jako all-mountain lyže, měkký sníh proplují a prosviští jako by to byly big-mountain lyže. Dřevěné jádro Tubelite, které obsahuje dvě karbonové tyčinky kopírující vykrojení lyže, bylo vylepšeno o novou technologie QuadRod - dvě karbonové tyčinky navíc jsou umístěny ve špičce a patce pro skvělý přenos sil s vyváženým pocitem. Carbon Line, síťovaná karbonová vazba umístěná podél vnitřních hran špičky a patky je zajištěná vrstvou karbonu pod vázáním navíc, který umožní velmi hladkou jízdu a podporuje přirozený průhyb pro intuitivní a jednoduchý přenos síly. Obě technologie ještě posilují náš asymetrický profil Amphibio pro mimořádné držení hran a pohyblivost našeho nejvšestrannějšího tvaru. Všechny technologie jsou zabaleny do takticst a rovnoměrnou kombinaci výkonnostních cky vypadajícího, maskovacího černo-černého obalu, který dodává této střele do všech terénů sofistikovaný a nenápadný vzhled a pocit.

 

´´Stabilní v rychlosti, silná přilnavost hran, snadná ovladatelnost, lehký pocit a stále hravé Ripsticky. To je spousta funkcí k popsání a Ripstick 96 BLACK EDITION je snadno jednou z nejlépe zaoblených all-mountain lyží, které jsme v poslední době testovali. Jistě, existují lyže, které jej ''překonají'' v jedinečných výkonnostních charaktristikách... jako jsou lyže, které jsou tužší a jsou lyže, které jsou lehčí, ale pokud jde o všestrannost a rovnoměrnou kombinaci výkonnostních charakteristik, není to tak.


 • freeride/skialp lyže
 • nejlepší kombinace nadnášení a držení hran
 • nejuniverzálnější výkon za jakýchkoli podmínek
 • prémiové materiály a technologie
 • pro lyžaře-experty, kteří lyžují všude, kde je nejlepší sníh

 

 OCENĚNÍ:

Freeskier Magazine Editors Pick

Délka
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
22.5.2024
Skladem (1 ks)
Kód: 4245/172
Značka: ELAN
20 670 Kč –32 % 13 850 Kč
elan ripstick 96 black edition 2d.png (1)
Tip Výprodej
20 670 Kč –32 %
Spolehlivý prodejce více jak 30 let v oboru
Spolehlivý prodejce 
více jak 30 let v oboru
Doprava zdarma nad 6 000 Kč
Doprava zdarma
nad 6 000 Kč
Odborné poradenství profesionální servis
Odborné poradenství
profesionální servis
Půjčovna špičkového vybavení
Půjčovna
špičkového vybavení

 

Vlastnosti:

 • Geometrie: 136-95-110
 • hmotnost: velmi nízká hmotnost (1610g - 172cm)
 • typ: freeride
 • vyztužení: technologie Carbon Amphibio Line, Dřevěné jádro TubeLite
 • redukce vibrací a chvění špičky: zabezpečená konstrukcí lyže
 • šířka: 96mm pod patou
 • profil: Amphibio
 • technologie: Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass, TubeLite Woodcore, Carbon Line Technology, SST Sidewall
 • jádro: laminované dřevěné s karbonovou výztuhou
 • terén: volný/sjezdovka
 • schopnosti jezdce: všechny úrovně
 • rychlost: střední
 • Kód: ADDHMV21

Parametry: 

Délka lyže Rádius Geometrie
164 15.1 133-94-108
172 16.2 136-96-110
180 18.0 136-96-110
188 19.5 136-96-110

 

 

Technologie

SST Konstrukce - Konstrukce bočních hran SST zaručuje velmi rychlý a přímý přenos sil z lyží na sníh a také přispívá k mimořádné torzní pevnosti.

 

DŘEVĚNÉ JÁDRO TUBELITE - Konstrukce dřevěného jádra TubeLite využívá dvě extrémně lehké karbonové trubičky, které jsou vloženy do laminovaného dřevěného jádra. Tyto duté trubičky o průměru 5 mm vedou po celé délce lyže a kopírují oblouk bočního vykrojení lyže. Přispívají k torzní stabilitě, silné odrazivovsti a zároveň umožňují použít menší množství materiálu pro konstrukci jádra. Výsledkem jsou extrémně lehké, snadno ovladatelné a stabilní lyže.

VÝPLNĚ VAPOR TIP - Vapor Tip jsou moderní kompozitní výplně vsazené do jádra lyže v oblasti špičky a paty. Snižují hmotnost lyže a tlumí vibrace, čímž výrazně zlepšují stabilitu a zaručují hladkou a plynulou jízdu i v nejnáročnějších podmínkách.

 

LAMINÁT - Výztuž z laminátu optimalizuje pružnost lyže a přispívá k její větší torzní tuhosti. Laminátová vlákna jsou umístěna buď pod nebo nad dřevěným jádrem lyže a zlepšují konstrukční strukturu lyže.

 

TECHNOLOGIE AMPHIBIO CARBON LINE 

ZVYŠUJE SEBEVĚDOMÍ NA HORÁCH ZA KAŽDÉ SITUACE.

Technologie Carbon Line je kombinace inovací zajištujících skvělou rovnováhu lehké konstrukce se silou a výborným jízdním výkonem. Technologie Amphibio Carbon Line zvedá asymetrický design lyží na vyšší úroveň pomocí strategicky umístěného karbonového vyztužení přes vnitřní hrany lyží umožňující vyšší sílu v oblouku, zatímco karbonové tyčinky vložené do dřevěného jádra snižují hmotnost a zvyšují celkovou stabilitu. Konečným výsledkem jsou extrémně lehké lyže umožňující hladkou jízdu a podávající skvělý výkon s nekompromisní pohyblivostí.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

1_d9ebfd12d208834e749b0d2033fe62dc

Zpět do obchodu